A company has a manufacturing plant that is producing quality USB drives. They find that in order to produce 270 USB drives in a month, it will cost $11990. Also, to produce 320 USB drives in a month, it will cost $13340. Find an equation in the form y=mx+b,\displaystyle {y}={m}{x}+{b}, where x\displaystyle {x} is the number of USB drives produced in a month and y\displaystyle {y} is the monthly cost to do so.

Answer: y=\displaystyle {y}=